1941, drevoryt na papieri, 16x22 cm, značené vpravo dole „K. Sokol 41“, vľavo dole v doske „K. S.“
1938, olej na plátne, 60x51cm, značené vpravo dole „Lea Mrázová"
Dielo pochádza zo zbierky spoločnosti Allianz.
akvarel na papieri, 44x60 cm, značené v strede dole „Čemický“
1964, akvarel na papieri, 43x59 cm, značené vľavo dole „L. Čemický 964“
1947, akvarel na papieri, 44x60 cm, značené vpravo dole „L. Čemický 947“
1959, akvarel, gvaš na papieri, 44x60 cm, značené vľavo dole „Lad. Čemický 959“
1955, akvarel na papieri, 44x60 cm, značené vľavo dole „L. Čemický 955“
1946, akvarel na papieri, 43,5x60 cm, značené vľavo dole „L. Čemický 946 “
1964, olej, tempera na sololite, 42x30 cm, značené vpravo dole „Kudláč“
Na zadnej strane diela 2 štítky SFVU Dielo.
1964, tempera na lepenke, 30x42 cm, značené vľavo dole „Kudláč“
olej na maliarskej lepenke, 28x20 cm, značené vpravo dole „Kudláč“
1965, tempera na papieri, 53x40 cm, značené vľavo dole „V. Droppa 65“
Dielo „Exotická tanečnica" predstavuje zaujímavú, nie úplne bežnú polohu tvorby V. Droppu. Vzdialený odkaz na svojrázne chápané kubistické výboje 30. rokov poskytujú figúre základnú štruktúru, celkovo však vidíme silný posun k metafyzickej, nadreálne chápanej maľbe na pozadí neurčitého fiktívneho priestoru.
kresba tušom štetcom na papieri, 29x43 cm, značené vpravo dole „St.“
olej na maliarskej lepenke, 35x25 cm, značené vľavo dole „M. Medvecká“
olej na maliarskej lepenke, 19x50 cm, značené vľavo dole „M. Medvecká“